ARCHOIL AR9100 MODYFIKATOR TARCIA 200ML

Producent: Archoil

Realizacja zamówienia: 24h

Pojemność (L): 0,4

W magazynie
84,90 zł

AR9100 Potassium Nanoborate Friction Modifier


Modyfikator tarcia - nanoboran potasu


Opatentowana przez ARCHOIL technologia smarowania oparta o nanoboran potasu znacznie redukuje tarcie operacyjne chroniąc sprzęt przed zużyciem, wydłuża okres eksploatacji i zmniejsza zużycia energii.

Technologia smarowania oparta o bor została pierwotnie opracowana w Argonne National Laboratory dla amerykańskiego Departamentu Energii. Wykazujący przełomowy postęp w technologii smarowania bor znacznie podwyższył smarność i ochronę poprzez uformowanie niemal beztarciowej warstwy stałej.

Od 1990 r., kiedy dr Ali Erdemir odkrył, że bor jest jednym z elementów o najniższym współczynniku tarcia, trybolodzy dostrzegli ogromne możliwości w właściwościach smarnych wykazywanych przez bor. Początkowe próby komercjalizacji środków smarnych opartych o bor były utrudnione z powodu dużych rozmiarów cząstek kwasu borowego.

Nowa, rewolucyjna formuła ARCHOIL to preparat nanoboranu potasu drugiej generacji trybologii boru i kolejny wielki krok naprzód w smarowaniu dzięki unikalnej zdolności zmniejszania rozmiaru boru do bardziej efektywnego poziomu "nano" i transportowania jego przy zastosowaniu unikalnego nośnika w postaci naturalnie występującego estru kwasu tłuszczowego. Zastrzeżona formuła tego nośnika AR9100 to ester specjalnie zaprojektowany, aby ułatwić migrację ochronnych nanocząstek boru do powierzchni metalu.

Współczynnik tarcia AR9100 jest tak niski jak 0,037. AR9100 jest znacznie bardziej smarny niżtradycyjne oleje smarowe a jego zdolność do przenoszenia obciążeń wielokrotnie przewyższa właściwości innych stałych środków smarnych.


Zalety / Korzyści


  • Redukuje tarcie o 60-80%
  • Obniża zapotrzebowanie pracujących urządzeń na energię poprawiając ekonomikę spalania
  • Redukuje szkodliwe emisje CO, NOx, SO, SO2 i HC
  • Podwyższa moc i moment obrotowy
  • Redukuje zużycie nawet o 90%
  • Minimalizuje utlenianie oleju i wydłuża cykl jego wymiany
  • Obniża temperaturę w miejscach tarcia nawet o 40%
  • Usuwa wcześniej powstałe depozyty i laki
  • Zapobiega korozji smarowanych powierzchni
  • Działa silnie przeciwzatarciowo (extreme pressure) absorbując obciążenia nawet do 4000 lbs nawet w obecności wilgoci / wody w oleju

Instrukcje stosowania:


Do olejów silnikowych stosuj proporcje 28.5:1 ( 35ml na 1 litr oleju)

Do olejów przekładniowych lub hydraulicznych stosuj proporcje 10:1 (100ml na 1 litr oleju) Pojedyncza butelka 250ml wystarcza na 7 litrów oleju silnikowego.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:ARCHOIL AR9100 MODYFIKATOR TARCIA 200ML